Sběr odpadků na březích řek Oslavy a Chvojnice
Kamarádko, kamaráde, osado,
Sdružení pooslavských osad (ČTU) za podpory Mikroregionu Ivančicko, ČSOP, Ivo Lysáka a dále města Oslavany, OÚ Březník a dalších, Tě zve na tradiční jarní 32. ročník konání této akce.
Souběžně se bude konat 12. ročník pietní akce Pupík.
Sejdeme se v sobotu 11. dubna 2026, mezi 8. a 9. hod., v rest. Kolbenka u vlakového nádraží v Náměšti nad Oslavou.
Sběrná stanoviště jsou na Oslavce jsou (mapy.cz): myslivna u Vlasáka, Špalíček (hájenka) u Sedlece, vodárna Bumbálek u Březníka, Tajmrův mlýn na Skřipině; na Chvojnici jsou: rozcestník Pod Borovinou, Senoradský mlýn a po domluvě další.
Pytle na odpadky vám předáme na srazu.
Sbírat se bude po obou březích, na přesně vymezených trasách se sběrnými stanovišti. Každá skupina bude mít svého vedoucího z řad pořadatelů.
Koordinace na srazu a domluvení individuální trasy je samozřejmě možné.
Odvoz vašich zavazadel na Kančí louku zajištěn z Náměště n. O. a dle potřeby i z dalších stanovišť.
Konečná stanice bude tradičně na Kančí louce, kde bude drobné občerstvení a večer posezení u ohně s pietní vzpomínkou na Pupíka a další kamarády.
